Domowe peeling do ciała. Przepisy na naturalny peeling kawowy, solny i cukrowy + wersja świąteczna.

Peeling to zabieg którego wymaga skóra w każdym wieku. Odpowiednio dobrany oczyszcza, złuszcza obumarły naskórek, pobudza krążenie, a skóra jest gotowa by ze zdwojoną siłą wchłaniać wszystkie dobrocie z balsamów, masełek, czy olejków. 

jak zrobić peeling

Uwielbiam peelingi, które oprócz delikatnego złuszczania pozostawiają moją skórę mocno nawilżoną i odżywioną. Jest kilka gotowych kosmetyków które spełniają te funkcję idealnie, ale są to raczej droższe produkty. Mają naturalne składy które postanowiłam odtworzyć w swojej kuchni. I tak powstały 4 genialne przepisy na domowe peelingi do ciała.  Takie które po zabiegu pozostawiają skórę mocno nawilżoną. Jesteście ciekawe jak zrobić samemu peeling?


Peeling cukrowy

Peeling cukrowy jest peelingiem gruboziarnistym i dość mocno "zdziera" skórę :) Najlepiej było by użyć cukru trzcinowego ze względu na większą zawartość związków mineralnych, ale biały cukier również będzie dobry. Wybierajcie jednak ten z większymi kryształkami.
W pojemniku z przykrywką wymieszaj 4 łyżki oliwy z oliwek i 2 łyżki miodu. Następnie dodaj pół szklanki cukru. Dobrze zakręć pojemnik i wstrząśnij. Peeling stosuj na oczyszczoną, wilgotną skórę. 
Resztę peelingu zostaw do późniejszego użycia. Sporządzona porcja powinna wystarczyć na kilka razy.


Peeling kawowy 

Ze względu na nierozpuszczalność drobinek kawy w wodzie potrafi być najmocniejszy. Ze względu na zawartość kofeiny genialnie ujędrnia i pomaga zwalczyć cellulit. 
Do garnuszka wsypuję 200g kawy mielonej i zalewam wodą tak by było jej delikatnie więcej (ok. 1 cm więcej niż kawy). Gotuję na małym ogniu i dodaje 2 łyżki cynamonu. Odstawiamy mieszankę żeby wystygła. Nanosimy na wilgotną skórę pod prysznicem delikatnie masując. Gdy peeling dokładnie pokryje naszą skórę odczekujemy chwilę, możemy zająć się wtedy naszą twarzą, czy włosami :) Dokładnie spłukujemy... i niestety czyścimy wannę. Ale dla takiego efektu naprawdę warto.


Peeling solny

Charakteryzuje się właściwościami oczyszczającymi, przeciwzapalnymi oraz dezynfekującymi.
Mieszamy ze sobą 2 łyżki oliwy z oliwek, pół szklanki soli morskiej, oraz sok wyciśnięty z ćwiartki cytryny. Nakładamy na zwilżoną skórę pod prysznicem delikatnie masując. 

Piernikowy peeling do ciała

Pachnie świętami, genialnie złuszcza naskórek, a jednocześnie nawilża skórę. Czego chcieć więcej?
6 łyżek oleju migdałowego, 1/2 łyżeczki cynamonu, 1/4 łyżeczki zmielonego imbiru, 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej, 2 goździki, 1/2 ekstraktu z wanilii. Wszystko dokładnie mieszamy i dodajemy pół szklanki brązowego cukru. Magia świąt dopadnie Was nawet w łazience :)


Wszystkie peelingi można przechowywać przez klika dni. Najlepiej schować je do lodówki. Ponadto każdy przepis można ulepszyć po swojemu. Dodać ulubiony olejek, czy zapach. Wymieszać z aromatycznymi (i zdrowymi) przyprawami, z kakao, albo dodać cukier do kawy. Próbujcie nowych kompozycji i chwalcie się swoimi pomysłami. 

Stosowałyście domowe peelingi? Jakie przepisy polecacie? A może wolicie gotowe produkty?

Pozdrawiam
Madame Blania

Tags:

Share:

0 komentarze