Peeling skóry głowy: przepisy i gotowe produkty.

Peeling skóry głowy to czynność w pielęgnacji, która jest bardzo często pomijana, a wręcz większość z nas nie ma o jego istnieniu pojęcia. Ja również dość długo nie stosowałam takiego zabiegu, jednak teraz gdy widzę jego pierwsze efekty na pewno z niego zrezygnuję z peelingu skóry głowy.

scrub do skóry głowy

jak wykonać peeling skóry głowy

Dlaczego warto robić peeling skóry głowy?

Tak jak skóra na twarzy, czy ciele, tak samo skóra głowy do poprawnego funkcjonowania potrzebuje regularnego oczyszczania i złuszczania. Jeśli używasz szamponów lub odżywek, które w swoim składzie mają silikony lub parabeny, skóra Twojej głowy jest "zapchana" resztkami tych produktów.  Dochodzą do tego pozostałości po lakierze lub innych produktach do stylizacji. Zanieczyszczenia te powodują, że włosy są niedotlenione, tracą blask, wolniej rosną, a nawet wypadają. Ponadto peeling skóry głowy reguluję pracę gruczołów łojowych, poprawia krążenie skóry głowy. Peeling skóry głowy może być wsparciem w trakcie leczenia łupieżu. 

Peeling cukrowy

Do porcji szamponu należy dołożyć łyżkę cukru (biały lub trzcinowy), delikatnie wymieszać i szybko nałożyć na wilgotną skórę głowy (żeby cukier się nie rozpuścił). Delikatnie wmasować. Do takiej mieszanki możemy dodać również glinkę, która reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza przetłuszczanie się włosów i delikatnie unosi je u nasady (o glince pisałam <tutaj>).  Szampon można zastąpić oliwą, żeby cukier tak szybko się nie rozpuścił. Na koniec peeling spłucz dokładnie wodą. Jak dla mnie cukier za szybko się rozpuszcza przez co nie mogę dokładnie oczyścić skóry głowy.

Peeling kawowy

Również polega na dodaniu łyżki kawy do ulubionego szamponu lub odżywki. Kawa może przyciemniać włosy więc tę opcję odradzam blondynką. Nie rozpuszcza się tak szybko jak cukier za to dużo trudniej zmyć taką mieszankę ze skóry głowy. 

Natura Siberica Professional Scrub rokitnikowy do skóry głowy to gotowy produkt. 

Intensywny scrub - głęboko oczyszcza skórę głowy, przeciwdziała wypadaniu włosów, zwiększa dopływ krwi do cebulek włosowych, reguluję pracę gruczołów łojowych i usuwa łupież. Wchodzące w skład witaminy i aminokwasy odżywiają i regenerują włosy. W składzie znajdziemy: ałtajski olejek rokietnikowy, marokański olej arganowy, nagietek, dzika syberyjska mięta, czy szczawik jakucki. Skrub nanosimy na wilgotną skórę głowy, masujemy i pozostawiamy na 3 minuty. Następnie zmywamy dużą ilością ciepłej wody. Genialnie oczyszcza skórę głowy bez podrażnienia jej. Jednocześnie po zastosowaniu tego peelingu włosy nie są takie tępe w dotyku. Do kupienia <tutaj>.

peeling skóry głowy

peeling skóry głowy

Jak często stosować peelingi?

Peeling skóry głowy powinno wykonywać się raz w tygodniu, osoby o szczególnie wrażliwym skalpie skłonnym do podrażnień mogą wykonywać go raz na dwa tygodnie. 


Moja przygoda z peelingiem skóry głowy trwa od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu. Miałam dość duży problem z łupieżem z którym nie potrafili poradzić sobie dermatolodzy, a peeling zdecydowanie go zmniejszył. Ponadto włosy mniej się przetłuszczają i powoli zaczynają wyglądać zdrowo. Mój ulubiony peeling to ten gotowy w tubce. Jest szybki, tani i oprócz złuszczania odżywia skórę głowy.

Słyszałyście o peelingu skóry głowy? Próbowałyście takiego zabiegu?

Pozdrawiam
Madame Blania


Tags:

Share:

0 komentarze